середу, 29 липня 2015 р.

Конспект уроку математики у 5 класі для дітей що,потребують корекції розумового розвитку

Тема: Множення нуля. Множення на нуль.
Мета: навчальна – закріпити знання табличного множення, переставної властивості множення, вміння диференціювати дії додавання і множення, ознайомити з особливими випадками множення (множення нуля і множення на нуль), закріпити обчислювальні навички, та вміння порівнювати числа;
корекційно – розвиваюча – розвивати аналітико-синтетичні вміння порівнювати, співставляти, довільну увагу, творчу уяву;
виховна – виховувати доброзичливе ставлення один до одного.
Обладнання: фішки (набір цифр та знаків), таблиця (додаток 1), роздатковий матеріал для гри «Домалюй фігуру».
Хід уроку:

І. Загально – корекційний етап.
  1. Організаційна підготовка .
  2. Нервово-психологічна підготовка.
    • Перевірка домашнього завдання (усно, фронтально).
- Назвіть відповіді, які є: парними двоцифровими числами,
непарними двоцифровими числами;
парними одноцифровими числами;
непарними одноцифровими числами.
    • Усна лічба:
  • розкажіть таблицю множення на 9.
  • Знайдіть помилки і назвіть правильні відповіді:
7 + 0 = 7 5 • 3 = 16
18 : 2 = 9 0 + 0 + 0 = 3
4 • 3 = 7 0 + 8 = 8
80 – 0 = 8 6 • 4 = 10
ІІ. Основний етап.
  1. Пропедевтична частина (учні почергово виконують коло дошки, решта в зошитах).
    • Порівняйте вирази, замінивши додавання множенням:
  1. 3 + 3 + 3 + 3 = 4 + 4 + 4
3 • 4 = 4 • 3
12 = 12
2) 7 + 7 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2
3) 5 + 5 + 5 3 + 3 + 3 + 3 + 3
- Чи міняється добуток від перестановки множників?
- Як називається ця властивість множення?
- Хто розкаже цю властивість. (Від перестановки множників добуток не міняється.)
  1. Повідомлення теми і мети.
  • Ми вже вивчили таблиці множення і ділення. А хто скаже на яке число ми ще не вміємо ні множити ні ділити? Це найменше із чисел. (0).
  • Отже, сьогодні будемо вчитися нуль множити на будь-яке число і навпаки, будь-яке число множити на нуль.
  1. Формуюча частина.
    • Знайдіть добуток: 0 5 = ?
Оскільки цього робити ми не вміємо, замінимо дію множення на дію додавання. Отже 0 • 5 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0
0 • 2 = 0 + 0 = 0
0 • 7 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0
- Який з цього можемо зробити висновок?
- Отож, нуль помножити на будь-яке число завжди буде нуль.
  • Знайдіть добуток: 5 • 0 = ?
- Оскільки цього робити ми не вміємо, то скористаємось переставною властивістю дії множення: 5 • 0 = 0 • 5 = 0
7 • 0 = 0 • 7 = 0
2 • 0 = 0 • 2 = 0
- Отже, будь-яке число помножити на нуль завжди буде нуль. Тому запам’ятайте: якщо хоча б один з множників дорівнює нулю, то добуток дорівнює нулю. (Вчитель виставляє таблиці додаток 1).
  1. Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Встали ми відпочивать.
Хочем сонечко дістати,
Хочем, як птахи літати
І як зайчики стрибати:
Раз, два, три чотири, п’ять.
  1. Закріплення вивченого матеріалу.
  • Робота з підручником:
      1. 43, ст.69, фронтально, усно. ( учні почергово читає вголос приклади, відповідь показують всі з допомогою фішок.
      2. 44, ст.69,
  • Порівняйте приклади написані синім кольором. Чим вони подібні? Чим відрізняються?
  • 1 і 2 ст. виконують почергово коло дошки з коментарем, 3 і 4 ст. – самостійно в зошитах.
  • Поміняйтесь зошитами і допоможіть сусідові знайти помилки.
      1. 45 ст.69, самостійно
        - постав потрібні знаки ( <, >, =)
        Індивідуальна робота із слабо встигаючими учнями
      2. 46, ст.70, усно, фронтально
- Який знак арифметичної дії потрібно вставити у поданих прикладах. Покажіть з допомогою фішки.
5) № 49, ст.70. Робота над задачею.
Вивчення та аналіз умови задачі, складання скороченого запису:
  • Прочитайте самостійно умову задачі.
  • Скільки було грошей ?
  • Що купили?
  • Що питається в задачі?

  • Чи вказано в задачі скільки коштує гумка?
  • Чи вказано в задачі скільки коштує олівець?
  • Ви уже діти дорослі, і знаєте скільки можуть коштувати в магазині гумка та олівець. Які пропозиції? Запишемо ці дані у скороченому записі:
Було – 1 грн.
Витратили – 30 к. і 50 к.
Здача – ?
  • Як будемо розв’язувати?
  • Чи можемо від гривень відняти копійки? Чому?
  • Скільки в одній гривні копійок? (1грн. = 100к.)
  • Скільки дій в задачі?
  • Якою буде перша дія?
  • Якою буде друга?
  • Яка відповідь?
    • Творче завдання.
- Складіть чотири приклади на множення з відповіддю нуль.
ІІІ. Заключний етап.
  1. Підведення підсумків, оцінювання.
  2. Пояснення домашнього завдання.
- На домашнє завдання вам потрібно вивчити правило на ст.69 і виконати завдання № 42, ст.69.
  1. Релаксація. (Гімнастика для очей.)
Учитель пропонує учням закрити очі і під повільний рахунок зробити кілька обертів головою. Потім відкрити очі, перевести погляд у вікно, знайти за вікном предмет, розташований якомога далі.
  1. Приведення у порядок робочих місць.
  2. Створення установки на відпочинок.

Гра « Домалюй фігурку». Вчитель пропонує дітям до нуля домалювати кілька елементів або розфарбувати так, щоб він перетворився на якийсь цікавий об’єкт. (Писанка, жолудь, обличчя і т. д.)

Немає коментарів:

Дописати коментар