середу, 29 липня 2015 р.

Конспект уроку математики у 5 класі, для дітей що потребують корекції розумового розвитку

Тема: Додавання круглих сотень.
Мета:
навчальна – ознайомити учнів із усним додавання круглих сотень, удосконалювати вміння розв’язувати задачі на одну дію першого ступеня та творчо працювати;
корекційно – розвиваюча – розвивати навички усної лічби, довільну увагу;
виховна – виховувати самостійних, активних, впевнених у своїх знаннях особистостей.
Обладнання: картки з тестовими завданнями, таблиці з графічними умовами задач, ребуси.
Хід уроку:
І. Загально – корекційний етап.
  1. Організаційна підготовка .
  2. Нервово-психологічна підготовка.
    • Мобілізація уваги:
  • Послухайте уважно прислів’я і випишіть числа, що в них зустрічаються:
Сім разів відмір, а один раз відріж.
За двома зайцями поженешся, ні одного не впіймаєш.
(7, 2, 1.)
- Складіть всі можливі трицифрові числа і підкресліть парні.
- Скільки чисел склали? Які?
  • Перевірка домашнього завдання. Розв’язування тесту.

  1. 1т  1ц
> < = +

2) 1г  1кг
> < = +

3) 1ц  100кг
> < = +

4) 1000кг  1т
> < = +

  1. Організація робочого місця.
ІІ. Основний етап.
1.Пропедевтична частина ( дидактична підготовка).
    • Усна лічба (математичний диктант).
  • Запишіть тільки відповіді:
20 + 30 = ; 40 + 50 = ; 70 + 30 = ; 60 + 10 = ; 30 + 40 = .
- Прочитайте ряд утворених чисел (один учень читає, решта звіряють і, при потребі, виправляють помилки).
  1. Повідомлення теми і мети.
- Ви уже вмієте додавати круглі десятки, а сьогодні навчимось додавати круглі сотні.
  1. Формуюча частина.
    • Робота на дошці.
  • Запишіть круглі сотні у порядку зростання числового ряду:
100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000.
- На скільки відрізняється кожне наступне число від попереднього? (На одну сотню).
- Круглі соні додаються так само, як і круглі десятки та одиниці: якщо до однієї сотні додати одну сотню, отримаємо дві сотні.
1 од. + 1од. = 2од. 1 + 1 = 2
1дес. + 1дес. = 2дес. 10 +10 =20
1сот. + 1сот. = 2сот. 100 + 100 = 200
  • Робота з підручником ст. 23.
176 – розв’яжіть приклади усно, з коментарем.
При виникненні труднощів, діти користуються числовим рядом сотень.
177 – письмово на дошці і в зошитах, з коментарем.
  • Знайдіть суму чисел.
  • Творче завдання.
178 – письмово, самостійно.
- Складіть приклади на додавання круглих сотень.
  1. Фізкультхвилинка.
  • Розв’язування задачі.
( Вчитель виставляє таблиці з графічною умовою задачі.)
Вивчення умови задачі та складання скороченого запису:
  • Про що йде мова в задачі?
  • Скільки росло кущів смородини? Аґрусу?
  • Що питається в задачі?
С – 300к.
} ? к.
А – 200к.

Розв’язування задачі:
  • З допомогою якої дії ми будемо розв’язувати?
300 + 200 = 500 ( к.)
Відповідь: 500 кущів всього.
  1. Закріплення вивченого матеріалу.
  • Самостійна робота. (Індивідуальна робота з слабо встигаючими учнями.)
- Самостійно розв’яжіть задачу за поданим скороченим записом:

І бак – 200 л води
} ? м
ІІ бак – 100 л води

  • Перевірка розв’язку задачі.
  • Скільки води у цих двох баках? В усіх так вийшло?
    • Цікаве завдання «Математичний лабіринт».
- Швидко і правильно набери 1000. Запиши у вигляді прикладів. ( Підручник№ 182 (1))
ІІІ. Заключний етап.
  1. Підведення підсумків, оцінювання.
  • Що нового вивчили на уроці?
  • Як потрібно додавати круглі сотні?
  1. Пояснення домашнього завдання. (№ 182 (2))
  2. Приведення у порядок робочих місць.
  3. Створення установки на відпочинок.
Ребуси «Прочитай зашифроване слово»:

і 100 рія
ли 100 к

Немає коментарів:

Дописати коментар